Seo Hizmeti - Seo Çalışması

Seo Hizmeti denildiğinde aslına bakarsanız web sitenizin çevrimiçi dünyaya dokunan veya adının geçtiği her nokta seo çalışmasına dahildir diyebiliriz. Markanızın, internet sitenizin sosyal medyada paylaşımları, farklı sitelerden gösterilen referanslar, link yapısı, sayfa optimizasyonları, içeriklerin ve görsellerin kalitesi ve orjinialitesi gibi bir çok faktör arama motorlarının sitenize sıralama önceliği vermesini sağlayan alogitmaları oluşturan ayrı ayrı çalışmalar bütünü olarak ele alınır. 

Web sitenizin hem onpage hem offpage çalışmaları düzenli olarak yapılır. İçerikler güncellenir ve düzenli olarak seo uyumlu semantik içerikler ile desteklenir.

Web sitenizin kaliteni ve özgünlüğü ne kadar ortaya konulursa, arama motorları diğer sitelerden sıyrılmanızı o kadar hızlı sağlar. Şunu belirtmek isteriz ki biz sadece legal yollardan Seo Çalışması gerçekleştiriyoruz.

Seo Hizmeti - Seo Çalışması

Seo Hizmetleri reklam giderlerine ayırdığınız bütçenin azalmasını sağlar. Organik bir şekilde hedef kitlenizin size ulaşabilmesine, satışlarınızın arttırılmasına markanızın tanınması ve sektörde ki yerinin sağlamlaştırılmasını sağlar. Normal olarak reklama bir noktadan sonra ihtiyacınız kalmaz çünkü markanız artık arama motorlarında hedeflenen sıralamalarda görünmeye başlar.

Seo Hizmeti çok önemli ve titiz bir süreç gerektirir. Geçici olarak etkili olabilecek seo paketleri ilk başta google sıralamanızı yükselir gibi görünse de sonradan daha fazla gerilemesine sebep olur.

 

seo hizmeti

Web sitem seo hizmeti için uygun mu?

Öncelikle web sitenizin seo hizmeti için arama motorları tarafından kolay okunabilir ve indexlenebilir olması gerekir. Bu durumun eski web siteleri için çok geçerli olamayacağı aşikardır. Seo çalışmasının başarılı sonuçlar vermesi demek arama motorlarının sitenizin yaşadığını hissetmesi demektir. Teknolojik olarak ne kadar uyumlu ve sağlıklı bir siteniz varsa; arama motorları o denli sitenize rağbet gösterecektir. 

Bu noktada önemli olan alanlardan biri de; sitenizin mobil uyumlu olmasıdır. Bildiğiniz gibi mobil kullanım artık masaüstü kullanım oranına göre gitgide fazlalaşıyor bunu arama motorlarının gözden gelmesi düşünülemezdi. 2013 yılından bu yana mobil uyum seo çalışmaları için önemli, tabi ki o zaman bu yana gelişen teknolojiler ve rekabet süreci artık mobil uyumsuz bir web sitesine yapılan seo çalışmasından verim alınmasını engelliyor. Dolayısıyla mobil uyumlu web site şart demek doğru olur ve bu konuda bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Profesyonel Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

profesyonel seo çalışması

Seo çalışmaları için öncelikle sektörünüze göre bir araştırma yapılır. Bu araştırma rakip firma analizlerini ve anahtar kelimelerinizin çıkartılmasını kapsar. Her sektörün seo çalışması aynı ağırlıkta olmaz. Örneğin çok rekabetli olan kozmetik sektörü ile rekabetin daha az olduğu kuru temizleme sektörüne aynı ağırlıkta seo çalışması yapılmaz. Bu yüzen ilk aşama olan analiz aşaması maliyetlerin belirlenmesi ve aksiyon planlarının çıkartılması için çok önemlidir.

Seo Hizmeti Aşamaları

Seo hizmeti aşamalarını onpage seo ve offpage seo olarak ikiye ayırıyoruz. Öncelikle web site sayfalarının seo ve anahtar kelimelerinize uygun sekilde optimize edilmesi, resimlerin orijinalleştirilmesi, sitenizin hızlandırılması ve gerekli testlerin yapılması gerekir. 

Arama motoru botlarının sitenizi sağlıklı bir şekilde indexlenmesi için sitemap düzenlenmelidir. Bu sayede google, yandex gibi arama motorları sitenizin hangi sıklıkta güncellendiği, hangi sayfaların daha önemli olduğunu belirleyebilir. Sitemap, sitenizin index süresini kısaltır yani; hızlı indexlenmesini sağlar. Arama motorları için temiz bir site haritası seo çalışmaları için vazgeçilmezdir. Sitenizde çöp indexler olmamaları gerekli temizlikler yapılmalı ve güncellenmelidir.

Seo Çalışmasının Site Trafiğine Etkisini İzleyebilir miyim?

Web sitenizin trafiğini, online ve ya haftalık, aylık bazla izleyebileceğiniz araçlar bulunmaktadır. Ayrıca biz aylık olarak yaptığımız seo çalışmasının detaylarını, anahtar kelime sıralama değişikliklerini, rakip analizlerini görsellerde ki sitenizin konumunu ve trafiğini içeren detaylı bir rapor hazırlıyoruz. Bu rapor aynı zamanda bir gelecek ay seo stratejisinde geliştirilmesi gereken bir konu varsa bu aksiyon planlarının da yer aldığı bir rapor oluyor. 

Bunların dışında sitenize kuracağımız google analytics, search console gibi uygulamalar ile sizde kendi yönetici panelinizden girip dilediğinizde kontrol edebileceksiniz.

 

Seo Çalışması Yaptırmak İstiyorum

Seo Çalışması yaptırmak için tam olarak doğru adrestesiniz. Uluslararası verdiğimiz hizmetlerimizden biri olan Seo Hizmeti; emin adımlarla arama motorlarında ki sıralamanızın yükselmesine ve kontrollü şekilde marka bilinirlik çıtanızın artmasına olanak sağlayacaktır. Seo Hizmetini markanıza yaptığınız bir yatırımdır. Seo profesyonellerinden destek almanız bu yatırımın sizlere çok daha verimli bir şekilde dönmesini sağlar. Konu hakkında deneyimsiz kurum yada kişilerden destek almayınız.

 

seo hizmetleri

Seo Hizmeti hakkında aklınıza takılan her soruyu bize sorabilirsiniz. Seo analizinizi yaparak tarafınıza yönlendirdikten sonra üzerinde birlikte beyin fırtınası yapalım ve ortaya sektörünüze göre stratejik seo planı oluşturalım.